مقایسه ترمالبریک با upvc

مقایسه ترمالبریک با upvc

استفاده از پنجره دوجداره و عایق یکی از ملزومات زندگی امروزی شده است. این پنجره ها مزایای زیادی در برابر پنجره های قدیمی دارند. مهم ترین مزیت پنجره ها با شیشه چند جداره کاهش استفاده از انرژی و عایق بودن در برابر صوت است.همین مزایا سبب استفاده گسترده این پنجره ها شده است. پنجره های upvc و ترمالبریک دو نوع پنجره دوجداره پر استفاده هستند. در مقایسه پنجره ترمالبریک با UPVC تفاوت هایی قابل مشاهده هستند.

 

هر کدام از این دو نوع پنجره ویژگی ها نقاط قوت و نقاط ضعف خاص خود را دارند. اما اگر نمی دانید که کدام یک از این پنجره ها را برای خانه با محل کار خود انتخاب کنید. مقاله پیش رو را از دست ندهید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا  دو پنجره ترمالبریک و UPVC را با یکدیگر مقایسه کنیم. 

 

 دونوع پنجره ترمالبریک و UPVC از چه متریالی ساخته شده اند؟

در ابتدا به سراغ متریال سازنده پنجره ترمالبریک می رویم. قاب این نوع پنجره ها از آلومنیوم ساخته شده است. آلومینیوم یک فلز با رسانایی بالا است. بدین معنی که میتواند حرارت را به خوبی انتقال دهد. به همین دلیل اگر پنجره اتاق شما از جنس ترمال بریک باشد. گرما و سرمای داخل اتاق به بیرون اتاق انتقال می یابد. بنابراین فلز آلومینیوم مناسب ساخت پنجره نیست.

اماچه عاملی سبب شده تا پنجره های ترمال بریک آلومینیومی عایق باشند؟ باید بگوییم که برای عایق کردن پنجره های آلومیینومی ترمالبریک از نوار تقویت شده پلی آمید در بین پروفیل آلومینیومی استفاده شده است. به همین مسئله سبب شده تا آلومینیوم برای ساخت پنجره های عایق مناسب باشد.

در مقایسه پنجره ترمالبریک با UPVC به سراغ  متریال سازنده پنجره های UPVC میرویم. همان طور که از نام این پنجره مشخص است و احتمالا ما هم میدانید. این پنجره های  از پروفیل UPVC ساخته شده اند. 85% ماده UPVC را پلی وینیل کلراید سخت شده تشکیل می دهد.طی پلیمریزاسیون کردن کلر,  اتیلن و وینیل کلراید UPVC تشکیل می شوند. این ماده پلاستیکی بوده و در برابر سرما,گرما و صوت عایق است.

کدام عایق تر است؟

مسئله مهم در این موضوع رعایت استانداردها در تولید پنجره  است. اگر پنجره های UPVC و ترمالبریک اصولی ساخته شده باشند. هردو در عایق بودن عملکرد مناسبی دارند. اما همانطور که گفته شد شرط این مسئه رعایت استانداردها و اصول در تولید هر دو پنجره است.

نکته مهم دیگر انکه این دو نوع پنجره, پنجره با شیشه چند جداره هستند. در واقع آن چیزی که تاثیر بسیاری در میزان عایق بودن پنجره دارد, نوع شیشه آن است. اما میتوان گفت در مقایسه پنجره ترمال بریک با UPVC به مقدار قابل توجهی بهتر است.

مقایسه مقاومت پنجره های ترمال بریک و UPVC

برای استفاده های معمول پنجره ترمال بریک مقاوم تر از UPVC است. اما اگر پنجره در شرایط خاص استفاده شود. که فشار زیادی به آن واردشود. نیاز است که پنجره مقاومت بالایی داشته باشد.استفاده از پنجره در ارتفاع بالا و با سایز بزرگ فشار زیادی را به پنجره وارد میکند. در این شرایط هم معمولا از پنجره ترمالبریک استفاده کرد.

پنجره ترمالبریک در شرایطی که ارتفاع خیلی زیاد و پنجره بسیار بزرگ باشد (عرض  3 متر و پیشتر ) باید از نوع ترمالبریک استفاده شود. در ساختمان هایی که نیاز باشد وزن کاهش یابد نیز از پنجره های آلومینیومی استفاده می شود. چرا که جرم این نوع پنجره ها کمتر از نوع UPVC  است.

ظاهر و رنگ دو پنجره

با مقایسه پنجره ترمال بریک با UPVC متوجه می شویم که هر دو این پنجره ها ظاهر زیبا و قابل قبولی دارند.به علاوه هرکدام در رنگ های مختلفی موجود هستند. پنجره های UPVC ذاتا سفید هستند. اما علاوهبر رنگ سفید پنجره رنگی رنگ چوب UPVC نیز در بازار موجود است. که پایداری مناسبی در مقابل عوامل جوی ندارد.

رنگ این پنجره ها در طول زمان ثابت نبوده و دچار تغییر میشود.

پنجره رنگی ترمال بریک دارای تنوع رنگ زیادی در بازار موجود است.از سه شیوه آنادایز و الکترواستاتیکی پودری و لمینت مات برای رنگ زدن پنجره های آلومینیومی استفاده میشود. هر سه روش این رنگ آمیزی سبب بالا رفتن مقاومت پنجره در برابر عوامل مختلف میشود. اما به طور کلی اگر پنجره ترمالبریک با روش آنادایز رنگ شده باشد, مقاومت بالاتری نسبت به نوع الکترواستاتیکی دارد.

به طور کلی مقاومت رنگ پنجره ترمال بریک بسیار بالاتر از نوع UPVC است. مخصوصا در شرایط آب و هوایی سخت پنجره های آلومینیومی عملکرد بهتری دارند.

مقایسه قیمت دو نوع پنجره

یک معیار بسیار مهم است در انتخاب و خرید وسایل و ابزارهای مختلف قیمت است.این مسئله درباره پنجره نیز صدق میکند. با مقایسه پنجره ترمالبریک با UPVC می توان گفت قیمت پنجره UPVC  مناسب تر از نوع ترمالبریک است. حتی پنجره های UPVC برند و استاندارد هم قیمت پایین تری نسبت به پنجره های آلومینیومی دارند. گاها قیمت پنجره سری خاص ترمال بریک تا 2/5 برابر پنجره های UPVC می رسد.

نوع بازشو دوپنجره 

انواع مختلف بازشو در هر دو نوع پنجره قابل استفاده است. پنجره های UPVC انواع پنجره کشویی و لولایی و فولکس واگنی در دسترس و قابل خریداری هستند. اما تنوع بازشو پنجره ترمال بریک متنوع تر ماننده کشویی و لولایی ولیفت اند اسلایدینگ و فولوکس واگنی در دسترس و قابل تهیه است. در اینجا هم اگر پنجره سایز بزرگی داشته باشد(عرض بیش از3 متر) و بخواهد از نوع پنجره کشویی و یا پنجره لیفت اند اسلایدینگ باشد. بهتر است از ترمالبریک استفاده شود.

جمع بندی

پنجره های UPVC و ترمال بریک از نوع پنجره های عایق هستند.این دو نوع پنجره تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اول انکه متریال پنجره ترمال بریک آلومینیوم عایق شده با یک نوار پلی آمید است. درحالی که پنجره که پنجره های UPVC از پروفیل های یوپی وی سی که نوع پلاستیک بوده ساخته شده است. درمقایسه پنجره های ترمال بریک باUPVC مقاومت پنجره های ترمال بریک بالاتر است. بنابر این در ارتفاع بالا بهتر است از پنچره ترمال بریک استفاده شود.به علاوه ترمال بریک تنوع رنگ متنوعی دارد.

درباره گروه صنعتی اخوان

Akhavan Group

 

گروه صنعتی اخوان در سال 1393 فعالیت خود را با برند پنجره لوکس در ضمینه تولید و نصب پنجره های ترمال بریک , نان ترمال بریک , پنجرهای یو پی وی سی ، و کالاهای لوکس برای  نما و داخل ساختمان شروع به کار نموده و با بکار گیری از ماشین آلات روز اروپا و تکیه بر  دانش فنی و تجربی خود و اتکا برسیاست مشتری مداری و ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی توانست قسمتی از بازار را به خود اختصاص دهد . پنجره لوکس تولید کننده انواع پنجره های آلومینیومی ترمالبریک از سری پنجره های کشویی , فولدینگ , شیشه بالکنی , محوری... این گروه بیشتر تمرکز خود را روی پروفیل های آلومینیومی ترمالبریک گداشته که از فناوری پیشرفته که برای بهبود بهره وری انرژی و عایق کاری نوین در خانه ها استفاده می شود ، برای ساختن پنجره ترمال بریک از اکستروژن های پلی آمید تقویت شده و دوجداره با فاصله های لبه گرد به عنوان موانع به کار می برند طراحی پنجره ترمالبریک به نحوی است که در صورت وجود گرمای شدید و صدا های بلند عبور انها را از یک طرف پنجره یا درب به طرف دیگر را به حداقل میرساند .